Historia i rozwój internetu prezentacja

Pobierz

Potrzeba liczenia pojawiła się około X wieku przed naszą erą.. Tak powstały podwaliny stron internetowych.Więcej o historii informatyki możesz przeczytać tutaj, poznając historię złamania enigmy oraz tutaj, jeżeli chcesz się dowiedzieć, jak powstał pierwszy komputer.. Technologia rozwijała się jednak bardzo wolno - w 10 lat powstało zaledwie 100 węzłów sieciowych.. To ogólnoświatowa sieć wymiany danych, do której .Od czasów ENIAC-a zmieniło się właściwie wszystko, bo dzisiejsze pecety stały się nie tylko wydajniejsze, ale przede wszystkim: mobilne, wielozadaniowe i estetyczne.. Jednak w jej pierwszej fazie, zwłaszcza w latach 60. i 70. ubiegłego stulecia, ukształtowały się pewne zasady i reguły tworzące specyficzne dla internetuHISTORIA I ROZWÓJ INFORMATYKI Prezentacja Nadii Bednarczyk Powrót do przeszłości DAWNE URZĄDZENIA Przed powstaniem komputerów ludzie konstruowali urządzenia służące do wykonywania obliczeń.. Jeśli chcielibyście dodać jakieś istotne wydarzenia, podzielcie się tym w komentarzach.Strona zawiera materiały do nauki historii i wiedzy o społeczeństwie: (notatki, podręcznik, źródła, quizy) oraz tematyczną bibliografię artykułów z miesięcznika "Mówią Wieki"Architektura von Neumanna John von Neumann (), postać numer jeden w historii współczesnej informatyki, zaproponował architekturę komputera wykorzystywaną do dziś, znaną jako von neumannowska..

Historia i rozwój Internetu.

- stworzenie World Wide Web.W prezentacji przedstawimy krótką historię Internetu, bez którego w dzisiejszym świecie ciężko byłoby normalnie funkcjonować.Powstanie Internetu Najważniejsze daty i wydarzenia z historii Internetu 1969 Powstaje ARPAnet, sieć czterech komputerów stworzona przez amerykańską agencję rządową ARPA.. Zgodnie z misją, Redakcja serwisu dokłada wszelkich starań, aby dostarczać rzetelne i sprawdzone treści edukacyjne.Prezentacja opowiadająca historię komputerów od starożytnich liczydeł, do cienkich ultrabooków.Trzeci rozdział poświęcony jest rozwojowi internetu.. Informatyka 0 codzienne zastosowania.. Interesował się konstrukcją maszyn, w tym również zegarów.. Początki sieci społecznościowych, czyli powstanie UsenetuPowstanie i rozwój Internetu - kalendarium | Jerzy Żenkiewicz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu | Uczelniane Centrum Informatyczne | Internet stał się dzisiaj podstawowym narzędziem stymulującym rozwój cywilizacyjny, społeczny i gospodarczy świata.. Naukowcy, informatycy i wizjonerzy.. Jest wykorzystywana przez świat nauki, organizacje rządowe, przemysł, biznes i osoby prywatne.Za ile wylicytowano pierwszy przedmiot na aukcji internetowej, kiedy wyszła najpopularniejsza gra online i jaka historia łączy się ze spamem?. Jest to obecnie największa siec rozległa, obejmującą swym zasięgiem cały świat..

Historia i rozwój internetu w latach 70. i 80.

Jej podstawowe elementy to: q pamięć złożona z elementów przyjmujących stany 0 i 1,. q arytmometr zdolny wykonywać działania arytmetyczne i logiczne,Historia informatyki - najważniejsze nazwiska, które wpłynęły na tę dziedzinę wiedzy.. 29 września 1969 r. - w Uniwersytecie Kalifornijskim powstaje ARPANET, czyli pierwszy bezpośredni przodek dzisiejszego Internetu 1982r.. Gottfried Wilhelm Leibniz (ur. 1646, zm. 1716) - uważany za prekursora informatyki, wynalazca rachunku różniczkowego i całkowego.. 75% Korzyści i zagrożenia wynikające z korzystania z Internetu; Treść została zweryfikowana i sprawdzona.. , Informatyka , Reforma 2017 Szkoła podstawowa klasy 4,8 , Zasoby , strona 1 .. Potwierdzeniem tych słów może być fakt, że najbogatszym człowiekiem na ziemi jest nikt inny jak potentat komputerowy, prezes firmy Microsoft - Bill Gates.1942 - pierwszy w USA działający prototyp komputera Atanasoff-Berry Computer (ABC) 1943 - pierwsza działająca, w pełni programowalna, specjalizowana maszyna cyfrowa (do łamania szyfrów), seryjnie produkowana: Colosssus - rozpoczyna się projekt ENIAC - w Nowym Orleanie, Luizjana rodzi się Ken Thompson, twórca systemu Unix - 6 sierpnia - rodzi się Joe Postel, jeden z ojców Internetu 1944 - pierwszy duży komputer elektromechaniczny ogólnego zastosowania Harvard Mark I (inna nazwa .Jak to możliwe że oglądasz ten film niezależnie od miejsca w którym się znajdujesz?.

- stworzenie podstawowego filaru internetu - DNS przez Jona Postela 1989r.

W 1973 r. ARPANET stał się siecią międzynarodową.. Węzły znajdowały się w 4 jednostkach amerykańskich - na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, później także w dwóch kolejnych miastach w Kalifornii i jeden w Salt Lake City.5.. Windows 7 udostępnia nowe sposoby pracy z oknami, takie jak przyciąganie, wstrząsanie i wygląd, które poprawiają funkcjonalność i uatrakcyjniają .Historia i rozwój informatyki , projekt , Projekty multimedialne , Klasa 8 , Lubię to!. Źródła powstania Rozwój maszyn cyfrowych Dążenie do połączenia maszyn cyfrowych Dążenie do decentralizacji sieci Rozwój EDI Rozwój PC 2.. Informatyka jest współcześnie dziedziną wszechobecną, a z jej osiągnięć korzystamy w codziennym życiu.Historia komunikacji: Komunikacja a cywilizacja.. Jego zastosowania - począwszy od poczty elektronicznej, transmisji danych, zdalnej pracy, handlu i transakcji elektronicznych do .Historia Komputerów - Prezentacja Power Point.. To rozległa sieć przesyłu danych łącząca miliony urządzeń.. Komputery - ENIAC ENIAC - Electronic Numerical Integrator and Computer Skonstruowany jesienią 1945 przez Dr.. Zapraszamy w podróż, która przedstawi, jak wyglądała historia komputera w skrócie od czasów ENIAC-a do czasów współczesnych, a nawet planów na dalsze lata.Historia informatyki, w dzisiejszym znaczeniu tego wyrażenia, rozpoczyna się w latach 40.XX wieku, kiedy pojawiają się pierwsze kalkulatory służące m.in. do mechanizacji procesu dekryptażu szyfrogramów niemieckiej maszyny szyfrowej Enigma.Są jednakże autorzy, sięgający w przeszłość aż do początków cywilizacji i upatrujący pierwocin informatyki (rozumianej po prostu jako .Pod koniec lat 80-tych nastąpił kolejny punkt zwrotny w historii rozwoju Internetu..

Od kilku już lat obserwujemy oszałamiający rozwój sieci komputerowych, a w szczególności największej z nich, znanej pod nazwa INTERNET.

Jest to subiektywna lista wydarzeń z ostatnich 20 lat, moim zdaniem najbardziej znaczących.. Sieć ARPAnet z miejsca zostaje wykorzystywana do komunikacji między naukowcami, przesyłania listówHistoria Internetu zaczyna się 29 października 1969 roku, kiedy to w Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles (UCLA), a wkrótce potem w trzech następnych uniwersytetach zainstalowano w ramach eksperymentu finansowanego przez ARPA (Advanced Research Project Agency), zajmującą się koordynowaniem badań naukowych na potrzeby wojska, pierwsze węzły sieci ARPANET - bezpośredniego przodka dzisiejszego Internetu.Przyjmuje się, że historia powstania Internetu wiąże swój początek z powstaniem pierwszych węzłów sieci nazywanych ARPANET.. W 1971 sieć ta liczyła sobie 13 węzłów, a w 1973 roku - już 35.. Do najbardziej znanych osiągnięć Leibniza należało .Laptopy są już kupowane częściej niż komputery stacjonarne i powszechne jest korzystanie z internetu za pośrednictwem publicznych punktów dostępu oraz prywatnych sieci domowych.. Pobierz prezentację .. Kodeks Justyniana (zbiór prawa rzymskiego, odegrał ważną rolę w rozwoju średniowiecznego prawodawstwa) imperium Franków obejmujące pod koniec VIII w i na początku IX w większość zachodniej Europy (rozpadło się wskutek najazdów Wikingów z północy, Węgrów ze wschodu i Saracenów z południa .Szybki rozwój Internetu a także wykorzystywanie komputerów w niemal każdej dziedzinie życia powoduje, że z dnia na dzień stajemy się społeczeństwem coraz bardziej informacyjnym.. Jeśli nie zapraszam do lektury, a możecie się troszkę zdziwić.. W tym filmie uzyskasz odpowiedź na to pytanie i nie tylko!Intuicyjnie każdy z nas wie, czym jest internet.. Sieć ta ma sto-sunkowo krótką historię, bo obejmującą niecałe pięćdziesiąt lat.. Liczydło - przyrząd Abakus W1..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt