Czym żywi się mucha i jak jest przystosowana do zdobywania pokarmu

Pobierz

Mucha ma taką.. "ssawkę".. DAM NAJJJ 1.Podstawowa jednostka budowy ukladu nerwowego jest: a)neuryt b)neuron c)nerw d)akson 2.. Kwiaty roślin zapylanych przez owady, w Odpowiedź na zadanie z Przyrodo, witaj!. Sprawdź w dostępnych źródłach wiedzy, czym żywi się mucha - Zadanie 3: Przyrodo, witaj!. Proszę o minimum 4 linijki :) natka0511 Dorosła mucha zywi się prawie tylko pokarmami plynnymi, a pokarmy "twarde" musza zostac rozmiękczone śliną.Pytanie brzmi: Sprawdz w dostepnych zrodlach wiedzy czym zywi sie mucha i w jaki sposob jest przystosowana do zdobywania pokarmu odpowiedzi do godz 07 30 pliss na dzisiaj.. Jest przystosowana do przyjmowania tego typu pokarmu dzięki aparatowi gębowemu typu liżącego.Sprawdź w dostępnych źródłach wiedzy , czym żywi się ucha i w jaki sposób jest przystosowana do pobierania pokarmu (na 2 linijki w zeszycie) POMÓŻCIE !. Mucha żywi się wieloma rzeczami: odchodami, zgniłym mięsem martwego zwierzęcia (w którym składa też larwy), zgnitymi owocami, cukrem i wszytkim co gnije i śmierdzi.. Przystosowała się do pobierania pokarmu dzięki posiadaniu aparatu gębowego typu liżącego.czym żywi się mucha i w jaki sposób jest przystosowana do zdobywania pokarmu.. W zależności od sposobu pobierania pokarmu owady wykształciły różne narządy gębowe.. Odżywiają się również wydalinami człowieka i zwierząt oraz substancjami gnijącymi pochodzenia roślinnego oraz zwierzęcego.Często gniazduje na zgniłym mięsie bo ma dużo składników odżywczych wiec mucha jest najedzona..

2009-05-11 20:20:53; Czym żywi się mucha i jak jest przystosowana do zdobywania pokarmu?

Chętnie spożywają również substancje wydzielane przez człowieka i zwierzęta oraz gnijące i rozkładające się substancje pochodzenia roślinnego i zwierzęcego.Sprawdż w dostępnych żródłach wiedzy, czym żywi się mucha i w jaki sposób jest przystosowana do zdobywania pokarmu.. Pokarm zdobywają łapiąc ofiary we wcześniej uplecioną przez siebie sieć, paraliżują również swoje ofiary trującymi substancjami.Czym żywi się mucha i jak jest przystosowana do zdobywania pokarmu.Proszę o szybką odpowiedź daje naj i dziękujki.. Question from @N1a2t3i - Liceum/Technikum - PrzyrodaMucha żywi się pokarmami płynnymi.. ślini pierw pokarm by go rozcieńczyć i później wchłania.czym żywi się mucha i w jaki sposób jest przystosowana do zdobywania pokarmu?. Mucha pobiera pokarm płynny lub stały, np.. Twarde pokarmy rozpuszcza śliną.. Question from @ - Szkoła podstawowa - BiologiaCzym żywi się mucha i w jaki sposób jest przystosowana do zdobywania pokarmu Zgłoś nadużycie!. Pajęczaki posiadają umięśniona gardziel, którą zasysają półpłynny pokarm.. Odnóża zakończone są pazurkami i przylgami..

2009-05-23 12:59:39; Czym się żywi mucha i w jaki sposób jest przystosowana do zdobywania pokarmu?

Dorosłe muchy żywią się nektarem, żerują ma wysypiskach gnoju i padlinie.. 2010-05-12 18:13:09Mucha żywi się odchodami innych zwięrząt [fujj], zgniłymi owocami i mięsem martwego zwierzęcia.. Mucha preferuje pokarm pochodzenia roślinnego np; rozkładające się owoce i rośliny, zepsute produkty pochodzenia zwierzęcego, czy nawet odchody zwierzęce.W jaki sposób jest ona przystosowana do zdobywania pokarmy .. Owady żywią się rozmaitym pożywieniem.. Jej pokarmem są prawie wszystkie produkty, które są spożywane przez człowieka, choć najchętniej spożywają pokarm płynny oraz produkty wilgotne.. Mogą one być roślinożerne (np. świerszcz domowy), drapieżne (modliszki), a także wszystkożerne (turkuć podjadek).. Sprawdz w dostepnych zrodlach wiedzy czym zywi sie mucha i w jaki sposob jest przystosowana do zdobywania pokarmu odpowiedzi do godz 07 30 pliss na dzisiajOpracowania zadań z popularnych podręczników do matematyki, fizyki, chemii, biologii, geografii i innych.. z góry dziękuje.. Question from @becia3314 - Szkoła podstawowa - BiologiaMucha żywi się pokarmem płynnym i takim który może jej ślina rozpuścić, są to różnego typu soki, niestrawione resztki, odchody..

Proszę czekać... 0Czym żywi się mucha?

Portal i aplikacja edukacyjna gdzie szybko znajdziesz odpowiedzi i pomoc na zadania.. Zgłoś nadużycie Zadanie jest zamknięte.Aparat gębowy - odnóża gębowe służące owadom do zdobywania pokarmu.. Owady te preferują pokarm wilgotny i płyny, ale odżywiają się prawie wszystkimi produktami, którymi odżywia się także człowiek.. Z książek ,podręcznika i własnymi słowami poproszę.. na zadania z biologii!. odpowiedział (a) 28.04.2009 o 23:13.. Ma aparat gębowy typu liżącego, służący do zlizywania .Ssący- przystosowany jest do wysysania pokarmu płynnego.. Ma specjalne narządy gębowe w zależności od gatunku i pobieranego pokarmu: kłujące, liżące, gryzące lub ssące.Przystosowaniem muchy do zdobywania pokarmu jets aparat gębowy liżąco ssący .. Występuje u motyli.. ma specialny otwór gębowy którym pobiera pokarmMucha żywi się okruszkami, odchodami, zgniłym mięsem martwego zwierzęcia zgniłymi owocami i cukrem.Ma specjalne narządy gębowe: kłujące liżące, gryzące oraz ssące.. Część z nich jest pasożytami zwierząt, tak jak pchły czy wszy, inne zaś roślin (jak mszyce).. Odpowiedź na zadanie z Przyroda 4Potrzebuję na jutro odp..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt